Godne pożegnanie z piłkarską elitą. Już przed meczem Widzewa z Borussią (ostatnim u siebie w fazie grupowej) mistrzowie Polski wiedzieli, że aby zachować choćby matematyczne szanse na ćwierćfinał, muszą pokonać ekipę z Dortmundu. Zadanie wydawało się niezwykle trudne, bo w czterech pierwszych kolejkach łodzianie ponieśli aż trzy porażki, a najlepsza ekipa Niemiec pewnie kroczyła do awansu. I mimo że przy Alei Piłsudskiego to goście szybko objęli prowadzenie, gospodarze nie zamierzali się poddawać. Po dwóch bramkach Jacka Dembińskiego długo prowadzili. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który zapewnił miejsce w najlepszej ósemce rozgrywek piłkarzom Ottmara Hitzfelda. Widzewiacy mogli odczuwać pewien niedosyt, ale jak się okazało zremisowali z późniejszym triumfatorem całych rozgrywek.
4
Z. Wyciszkiewicz
Widzew Łódź przed meczem z Borussią Dortmund. Od lewej: Tomasz Łapiński (kapitan), Maciej Szczęsny, Paweł Wojtala, Andrzej Michalczuk, Mirosław Szymkowiak, Marek Citko, Jacek Dembiński, Ryszard Czerwiec, Daniel Bogusz, Sławomir Majak, Radosław Michalski.
W meczach o dużą stawkę liczy się przede wszystkim to, co wpada do bramki. Kierując się taką filozofią, zdecydowanie najwyżej podczas meczu w Łodzi należy ocenić napastnika Widzewa. Po stracie gola Dembiński potrzebował pięciu minut, żeby odwrócić losy spotkania. Był bardzo aktywny, ale przede wszystkim do bólu skuteczny. Na jego tle zdecydowanie blado wypadł Ricken. Piłkarz, który całą karierę spędził w Dortmundzie, tym razem niczym specjalnym się nie wyróżnił. Kibice klubu z Zagłębia Ruhry z pewnością mu to wybaczyli, po tym, jak kilka miesięcy później przypieczętował triumf Borussii w wielkim finale z Juventusem Turyn w Monachium.
Marek Citko, który strzelił gola w Dortmundzie, tym razem do bramki Borussii nie trafił, ale sprawiał obrońcom mistrzów Niemiec sporo problemów.
► Mecz nr 480 polskiego klubu w europejskich pucharach
► 51. mecz Widzewa Łódź w europejskich pucharach; bilans: 18-11-22, bramki: 65-83
► Piąty mecz z dokładnie dwoma straconymi przez polski klub golami w Lidze Mistrzów (wraz z eliminacjami)
► Pierwszy remis w rozmiarze 2:2 polskiego klubu w Lidze Mistrzów (wraz z eliminacjami)
► 66. mecz polskiego klubu w 1/8 finału europejskich pucharów (licząc fazę grupową LM w tym sezonie jako ten szczebel rozgrywek, po którym następował awans do ¼ finału) bez wygranej
► Piąty remis w rozmiarze 2:2 polskiego klubu w Pucharze Europy i Lidze Mistrzów liczonych łącznie wraz z eliminacjami
► Pierwszy gol dla Widzewa Łódź był bramką nr 100 strzeloną przez polskie kluby w meczach 1/8 finału europejskich pucharów (licząc fazę grupową LM w tym sezonie jako ten szczebel rozgrywek, po którym następował awans do ¼ finału)
► Drugi gol dla Widzewa Łódź był bramką nr 410 strzeloną przez polskie kluby w meczach europejskich pucharów na własnym boisku
► Ósmy mecz Widzewa Łódź w europejskich pucharach przeciwko drużynie z Niemiec (bez NRD) – tylko jedna wygrana
► 330. mecz polskiego klubu w europejskich pucharach ze zdobytą bramką
► 50. remis polskiego klubu w europejskich pucharach na własnym boisku
► Piąty mecz polskiego klubu w europejskich pucharach z dokładnie 2 strzelonymi bramkami drużynie niemieckiej (bez NRD)