Po nieudanej wyprawie za ocean zakończonej porażką ze Stanami Zjednoczonymi (1:3) biało-czerwoni zmierzyli się towarzysko z kolejnym uczestnikiem MŚ 1990 – Szkocją. W składzie, w porównaniu do meczu z Amerykanami, doszło do kilku korekt. Do Glasgow udała się drużyna wzmocniona dwójką piłkarzy miejscowego Celtiku, Dariuszami – Wdowczykiem i Dziekanowskim. W wyjściowej jedenastce wystąpił również Waldemar Prusik z niemieckiej Alemannii Aachen. Mimo korekt lepiej prezentowali się gospodarze. To, że nie straciliśmy kolejnych goli i zremisowaliśmy spotkanie, zawdzięczaliśmy kilku czynnikom. Przede wszystkim postawie Jarosława Baki oraz... szczęściu: w postaci słupka i poprzeczki, a także samobójczego trafienia Gary'ego Gillespiego.
15
J. Collins
14
P. McStay
16
A. McInally
Reprezentacja Polski przed meczem ze Szkocją. Stoją od lewej: Janusz Nawrocki, Jacek Ziober, Roman Kosecki, Dariusz Kubicki, Dariusz Dziekanowski, Waldemar Prusik, Piotr Czachowski, Zbigniew Kaczmarek, Damian Łukasik, Jarosław Bako, Dariusz Wdowczyk (kapitan).
Piłkarska legenda Glasgow Rangers. W barwach The Gers rozegrał aż 418 spotkań, w których zdobył 251 bramek. Z Rangersami wywalczył 10 tytułów mistrza Szkocji, sięgał również po Puchar i Puchar Ligi tego kraju, dwukrotnie otrzymał też Złotego Buta dla najlepszego strzelca lig europejskich (1992, 1993). Ally McCoist należy do Klubu Wybitnego Reprezentanta. W kadrze Szkocji zaliczył 61 meczów i strzelił 19 goli. W meczu z Polską nie trafił do siatki, choć miał kilka okazji ku temu (słupek, poprzeczka, obrony Jarosława Baki). Po zakończeniu kariery został trenerem. W latach 2011-14 prowadził ukochanych Rangersów.
Główny winowajca utraty przez polski zespół pierwszego gola. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy rozciął łuk brwiowy w starciu z przeciwnikiem. Selekcjonerowi przekazał, że da radę dograć tę część meczu do końca. I to był błąd. Chwilę później przegrał pojedynek główkowy z Mo Johnstonem i piłka zatrzepotała w naszej bramce (dodatkowo z interwencją spóźnił się Bako). Na drugą połowę już nie wyszedł. W reprezentacji Polski obrońca Lecha Poznań zagrał 27 razy. Największe triumfy święcił z Kolejorzem, z którym zdobył 4 tytuły mistrza Polski i 2 krajowe puchary. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę trenerską. Zaczynał od bycia asystentem w Lechu (był tam też później trenerem młodzieży). Samodzielnie prowadził kluby z niższych lig, m.in. Spartę Szamotuły, Górnika Konin czy Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie.
► Szósty mecz przeciwko Szkocji, trzeci na terenie rywala i trzeci bez porażki, bilans: 3-2-1, bramki: 9-7
► Piąty mecz reprezentacji rozegrany 19 maja i trzeci kolejny bez porażki
► Gary Gillespie to szósty rywal, który strzelił dla nas bramkę samobójczą
► Mecz nr 400 reprezentacji rozegrany na terytorium Europy
► 870. bramka zdobyta przez reprezentację
► 150. mecz reprezentacji ze straconą dokładnie jedną bramką
► 75. mecz reprezentacji rozegrany w maju
► 50. remis reprezentacji w meczu wyjazdowym
► Po raz 100. wystąpił w reprezentacji zawodnik o imieniu Waldemar (Prusik)
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w niemieckim klubie Alemannia Aachen (Waldemar Prusik)
► Zagrało 14 zawodników z 9 klubów (czterech z Legii Warszawa)
► Alemannia Aachen to szósty klub niemiecki, 25. zagraniczny i 85. w ogóle, który „dał” reprezentanta Polski
► Po raz 10. reprezentanta Polski „dała” Olimpia Poznań (Piotr Soczyński)