15
M. Špilár
16
I. Bališ
14
M. Timko
13
A. Pinte
17
M. Fabuš
Wojciech Kowalczyk był nieuchwytny dla słowackich obrońców. Takich pojedynków jak ten, który stoczył z Miroslavem Karhanem (numer 5), wygrał mnóstwo. Akcji Polaka przyglądają się: Ivan Kozák i austriacki sędzia Manfred Schüttengruber.
Jego reprezentacyjna „kwarantanna” trwała prawie siedem miesięcy. Ale jak wrócił, to z przytupem. W Bratysławie spisał tak, jakby całe życie grał wyłącznie na błotnistych boiskach. „Postawiliśmy na walkę, determinację i konsekwencję. Potrafiliśmy dostosować się do trudnych warunków i wykazać wyższość nad Słowakami. Nie ukrywam jednak, że pod koniec nieco brakowało mi już siły, bieganie po błocie kosztowało mnie sporo, trzeba było wymęczyć przeciwnika” – opowiadał po meczu dziennikarzowi „Przeglądu Sportowego” Adamowi Godlewskiemu. Wydawało się, że po takim występie „Kowal” wróci do kadry na dobre. Tak się nie stało. Po starciu ze Słowacją zagrał jeszcze tylko cztery razy w drużynie narodowej, choć selekcjonerem był jego ulubiony trener Janusz Wójcik. To jeden z wielu paradoksów w karierze Kowalczyka. Nie tylko reprezentacyjnej.
„Bodzio W.” – ten napis na jego klubowej koszulce podzielił Polskę. Jedni uważali, że bramkarz ŁKS-u wykazał się poczuciem humoru i dystansem do siebie. Inni wyśmiewali go za brak dobrego smaku i lansowanie zwyczajów rodem z kronik kryminalnych. A jaka była prawda? „W ekstraklasie wchodził przepis, że piłkarze mają grać z nazwiskiem i numerem na koszulce. Nasz kierownik, który do dziś pracuje w ŁKS-ie, pan Jacek Żałoba zapytał, co wybieram. Odpowiedziałem, że jedynkę. No i dodałem, że ma być z tyłu »Bodzio W.«. Nikt nie uświadomił młodego kierownika, że to żart i oficjalnie zostałem »Bodziem W.«. Byłem jednym z pierwszych z pseudonimem na koszulce” – tak całą sprawę skomentował Wyparło w wywiadzie dla portalu „Łączy Nas Piłka”. Dodajmy, że po meczu ze Słowacją w reprezentacji zagrał jeszcze tylko raz, a licznik zatrzymał się na trzech występach.
► Drugi mecz reprezentacji rozegrany 10 listopada i druga wygrana
► Czwarty mecz reprezentacji rozegrany w Bratysławie i drugi na terytorium Słowacji po rozpadzie CSRS, pierwsza wygrana w tym mieście
► Trzeci mecz reprezentacji przeciwko Słowacji i druga wygrana
► Zagrało 16 zawodników z 8 klubów
► 20. wygrana reprezentacji w listopadzie
► 25. mecz reprezentacji w listopadzie ze straconą bramką
► 70. zwycięstwo reprezentacji w wyjazdowym meczu towarzyskim
► 75. gol (trzeci dla Polski) strzelony przez reprezentację w listopadzie
► 210. mecz reprezentacji ze zdobytą bramką na wyjeździe
► 230. mecz reprezentacji ze straconą bramką na wyjeździe
► Dziesiąta bramka (druga) i pierwszy dublet Wojciecha Kowalczyka w 35. występie w reprezentacji
► Zadebiutowało 5 zawodników: Piotr Reiss, Bogdan Zając, Jacek Krzynówek, Bartosz Karwan i Maciej Żurawski
► Piotr Reiss reprezentantem Polski numer 700 i bramka w debiucie
► Po raz pierwszy w reprezentacji zagrał zawodnik o imieniu Bogdan (Zając)
► Po raz pierwszy w reprezentacji zagrał zawodnik o imieniu Bartosz (Karwan)