16
P. Badea
17
M. Rednic
18
I. Dumitrescu
Na honorowego gola w Bukareszcie polscy kibice czekali do 80. minuty. Zdobył go Robert Warzycha, który plasowanym strzałem pokonał rumuńskiego bramkarza.
Tablica świetlna bardzo entuzjastycznie zareagowała na gola dla biało-czerwonych. Niestety, ten szczęśliwy dla nas komunikat pojawił się na niej tylko raz.
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci rumuńskiego futbolu lat 90. XX wieku. Karierę zaczął w rodzinnym Braszowie, ale jako młody chłopak przeniósł się do Bukaresztu, gdzie z krótką przerwą na grę w Fiorentinie i Realu Oviedo spędził czternaście lat. W barwach Steauy rozegrał ponad 350 spotkań, strzelając prawie sto bramek, dziesięciokrotnie sięgając z nią po mistrzostwo i sześciokrotnie po krajowy puchar. Na koncie ma też Puchar Europy oraz udział w finałach Euro 1996 oraz na mundialach 1990 i 1998. We Francji z reprezentacją awansował do 1/8 finału, co cała drużyna uczciła w bardzo nietypowy sposób: utleniając sobie włosy. Właśnie w tej nietypowej fryzurze Lăcătuş prezentuje się na zdjęciu obok.
Bohater dwóch głośnych transferów. Najpierw tego z Wałbrzycha do Zabrza, gdy spór dwóch górniczych klubów musiał rozstrzygnąć wszechpotężny minister Jan Szlachta. Potem tego do Evertonu, za oszałamiającą jak na ówczesne realia nad Wisłą kwotę pół miliona funtów. Warzycha grał w Anglii przez trzy lata, a w historii zapisał się tym, że był pierwszym obcokrajowcem, który zdobył bramkę w nowo powołanej Premier League. Potem przeniósł się na Węgry, gdzie reprezentował barwy MSC Pécs i Honvédu Budapeszt, a karierę zakończył w amerykańskim Columbus Crew. W tym klubie pracuje do dziś, choć już w innej roli (przez cztery lata pełnił funkcję trenera pierwszej drużyny, potem szkolił drużyny młodzieżowe). W latach 2014-15 był szkoleniowcem Górnika Zabrze.
► Dziesiąty mecz reprezentacji rozegrany w Bukareszcie i trzecia kolejna porażka, bilans: 1-3-6, bramki: 13-17
► 28. mecz przeciwko Rumunii i czwarty kolejny, w którym obaj rywale strzelają bramkę, bilans: 4-13-11, bramki: 44-48
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany 26 września i czwarty kolejny ze strzeloną bramką
► 140. mecz reprezentacji ze strzeloną dokładnie 1 bramką
► 240. wyjazdowy mecz reprezentacji
► 120. porażka reprezentacji w meczu towarzyskim
► 190. towarzyski wyjazdowy mecz reprezentacji
► Jubileuszowy 50. występ Ryszarda Tarasiewicza w reprezentacji
► 25. występ Zbigniewa Kaczmarka w reprezentacji
► 180. mecz reprezentacji ze zdobytą bramką na wyjeździe
► Zagrało 14 zawodników z 10 klubów
► Po raz ostatni rozjemcą był sędzia z Czechosłowacji
► Po raz 30. zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w klubie francuskim (Zbigniew Kaczmarek, Ryszard Tarasiewicz albo Jacek Ziober – wszyscy zagrali od początku meczu)