15
A. Katolik
16
B. Pieniążek
Po raz pierwszy w historii Pucharu Polski trofeum kapitanowi zwycięskiej drużyny wręczał Prezydent RP. Aleksander Kwaśniewski przekazał go Mirosławowi Jaworskiemu.
Puchar Polski z Ruchem Chorzów był pierwszym trofeum w karierze 19-letniego Marcina Baszczyńskiego. W sumie 35-krotny reprezentant Polski sięgnął po niego trzykrotnie. Sześć razy świętował też mistrzostwo kraju.
Niekwestionowany bohater spotkania. To po strzale wychowanka Ruchu z rzutu wolnego i rykoszecie piłka minęła zdezorientowanego bramkarza GKS-u Zbigniewa Millera. Urodzony w Chorzowie Gęsior dołożył do swojej kolekcji kolejny sukces. Wicemistrz olimpijski z Barcelony z Niebieskimi wcześniej świętował już mistrzostwo Polski w sezonie 1988/1989. I o ile wygraną w lidze w przyszłości powtórzył jeszcze w barwach łódzkiego Widzewa, puchar wywalczony na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie okazał się jedynym w jego dorobku.
Piłkarz ikona klubu z Bełchatowa. To on jako kapitan mógł wznieść w górę historyczny Puchar Polski, jednak szansa w ostatniej chwili wymknęła się z rąk drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Pawlaka. Szkudlarek w GKS-ie spędził większość kariery. Jego barwy reprezentował od 1983 roku (z przerwą na wypożyczenie do Skrzydeł Tomaszów Mazowiecki). Razem z Brunatnymi awansował z trzeciej ligi do ekstraklasy, w której spędził trzy sezony. Z Bełchatowem pożegnał się dopiero w 2002 roku.
Mecz Ruchu Chorzów z GKS-em Bełchatów był wyjątkowy dla Michała Listkiewicza. Po nim zakończył sędziowską karierę.
► 42. finał Pucharu Polski
► 43. mecz w finale Pucharu Polski (w sezonie 1953/1954 rozegrane zostały dwa mecze Gwardia II Warszawa – Wisła Kraków, pierwszy po dogrywce zakończył się remisem)
► 117. mecz Ruchu w PP
► 130. starcie Ruchu w PP licząc także mecze drugiej drużyny
► 37. mecz GKS-u Bełchatów w PP
► 7. finał Pucharu Polski z udziałem Ruchu i trzeci triumf (w sezonie 1992/1993 w finale zagrała druga drużyna ulegając dopiero po rzutach karnych GKS-owi Katowice)
► 70. wygrana Ruchu w PP
► 10. porażka GKS-u Bełchatów w PP
► Trzeci kolejny mecz GKS-u Bełchatów w PP ze straconą dokładnie 1 bramką
► 9. kolejny mecz Ruchu w PP ze strzeloną bramką
► Pierwszy, historyczny finał GKS-u Bełchatów – wcześniej najdalej drużyna ta dotarła do ćwierćfinału w sezonie 1986/1987 i przegrała w dwumeczu z Wisłą Kraków 0:2 i 2:1 po dogrywce
► Pierwszy mecz GKS-u Bełchatów w PP na neutralnym gruncie
► Pierwszy mecz tych drużyn w PP i od razu w finale
► Pierwszy w historii finał PP rozegrany na stadionie Polonii Warszawa
► 8. mecz Ruchu w PP na neutralnym boisku (licząc też finał z udziałem drugiej drużyny z sezonu 1992/1993), oprócz siedmiu finałów, jeden mecz półfinałowy w sezonie 1950/1951 przeciwko AKS-owi Wyzwoleniu Chorzów rozegrany na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie (wygrany 4:2)
► Dopiero 6. mecz (na 37 wszystkich) GKS-u Bełchatów w PP bez strzelonej bramki