18
J. Nikiforow
16
W. Biesczastnych
15
I. Simutienkow
14
I. Dobrowolskij
13
I. Szalimow
Andrzej Juskowiak w walce o piłkę z Igorem Janowskim. Napastnik Olympiakosu Pireus po meczu był wściekły, że selekcjoner zdjął go z boiska już po pierwszej połowie. W jego miejsce wszedł Krzysztof Bukalski.
Najmniej znany z Lewandowskich, którzy w ostatnich trzech dekadach grali w reprezentacji – Grzegorz. Pomocnik warszawskiej Legii wystąpił w koszulce z orłem na piersi pięć razy, mecz z Rosją był na tej liście przedostatni. Tu w starciu z nieżyjącym już Ilją Cymbalarem.
Dziś, po zajęciu przez Rosję Krymu, taki transfer byłby pewnie niemożliwy, ale w latach 90. zdarzało się jeszcze, że piłkarze urodzeni na Ukrainie decydowali się na występy w barwach Sbornej. Cymbalar przyszedł na świat w Odessie, rozegrał nawet trzy mecze w reprezentacji późniejszych współgospodarzy Euro 2012, jednak gdy zrobił furorę jako piłkarz Spartaka Moskwa, zaczęto go namawiać do zmiany narodowej kadry. Decyzję podjął na początku 1994 roku, dzięki czemu pojechał na mundial do USA, a potem na Euro do Anglii. Świetnie wyszkolony technicznie, szybki i waleczny pomocnik był podporą rosyjskiej drużyny przez kilka sezonów. Potem próbował sił jako trener Spartaka Riazań i FK Niżny Nowogród. Zmarł na zawał serca w 2013 roku. Miał wówczas 44 lata.
Jeden z trzech zawodników, obok Andrzeja Juskowiaka i Tomasza Iwana, który podczas wyprawy do Moskwy mocno podpadł Antoniemu Piechniczkowi. Selekcjoner zdjął go z boiska już w 40. minucie, co tłumaczył potem tak: „Wprowadziłem Marka Saganowskiego, który miał wtedy 17 lat i stwarzał większe zagrożenie niż cała trójka”. Kowalczyk widział sprawę inaczej: „Naciągnąłem mięsień i dlatego tylko tyle zagrałem. Oczywiście wszyscy myśleli, że ściemniam, ale cóż – nigdy nie miałem w zwyczaju prostować informacji na mój temat”. To jednak nie wszystko. Po meczu „Kowal” zrobił awanturę w hotelowej stołówce, bo dostał czerstwe bułki i nieświeżą wędlinę. Podobno podrzucił talerz ze śniadaniem i trafił go z czuba. Na kolejne powołanie musiał czekać ponad pół roku.
W swoim pierwszym meczu o powrocie na stanowisko selekcjonera Antoni Piechniczek zaskoczył, wystawiając w podstawowym składzie aż siedmiu piłkarzy z jednego klubu: warszawskiej Legii. Zawiedli wszyscy, wśród nich Radosław Michalski. Z jego plecami piłkarz Hutnika Kraków Krzysztof Bukalski.
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany w Moskwie i szósta porażka
► Trzeci w historii reprezentacji mecz rozegrany 2 czerwca i trzeci bez wygranej, ale pierwsza porażka
► Rosja 60. krajem, której reprezentant strzelił bramkę biało-czerwonym
► 20. występ Andrzeja Juskowiaka w reprezentacji
► 30. porażka reprezentacji w rozmiarze 0:2
► Po raz 200. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Marek (Saganowski)
► 60. mecz Antoniego Piechniczka w roli selekcjonera reprezentacji (powrót na ławkę po niemal 10 latach przerwy)
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów bez zwycięstwa (10) w oficjalnych spotkaniach międzypaństwowych
► Po raz 100. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Tomasz (Iwan)
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz rozegrany w Rosji (po rozpadzie ZSRR)
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz przeciwko Rosji (po rozpadzie ZSRR)
► Po raz pierwszy mecz reprezentacji rozstrzygał sędzia z Ukrainy – Sergiej Tatulian
► Zagrało 14 zawodników z 8 klubów (aż 7 z Legii Warszawa, pozostałe kluby „dały” po jednym reprezentancie)
► Po raz 120. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Waldemar (Jaskulski)
► Po raz 40. zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w lidze hiszpańskiej (Wojciech Kowalczyk z Realu Betis Sewilla)