Vladan Kovačević90'+2'
0:1 Ekspresowy gol G. Papanikolaou
Nieuznany gol T. Petráška

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1, 12.02.2022

Mecz w Radomiu zapisał się w pamięci kibiców przede wszystkim za sprawą trzech kluczowych wydarzeń. Pierwszym było błyskawiczne otworzenie wyniku przez gości z Częstochowy. Do zdobycia –  jak się okazało zwycięskiej –  bramki Giannis Papanikolaou potrzebował zaledwie 13 sekund! Później gospodarze, choć mieli swoje okazje, przez ponad 90 minut nie byli w stanie odwrócić stanu rywalizacji. Tym samym beniaminek PKO BP Ekstraklasy musiał pożegnać się z dwoma efektownymi passami. Pierwszy raz w sezonie przegrał w spotkaniu przed własną publicznością i zakończył swoją najdłuższą serię bez porażki w najwyższej klasie rozgrywkowej po 12 meczach.

ZZRZR
Ekstraklasa "PKO Bank Polski Ekstraklasa"
Patryk Kun
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:1.
Vladan Kovačević
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.

J. Santos

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)

Ligowa rywalizacja już w lutym miała tę specyfikę, że mimo rozpoczęcia meczu o godzinie 17:30, nad stadionem w Radomiu zdążył zapaść już zmrok.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Dariusz Banasik

Szedłem tutaj i zastanawiałem się co powiedzieć. Oczywiście to tak trochę żartobliwie, bo już dawno nie byłem tu po przegranym meczu. Dzisiaj niestety nastąpił ten dzień. Na pewno bardzo żałujemy i bardzo szkoda. Taka jest piłka, ale ja nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy w 14. czy 15. sekundzie traci się bramkę. Rozmawiałem z zawodnikami i wydawało się, że jesteśmy bardzo dobrze mentalnie przygotowani i mocno nastawieni. Ale wychodzimy na boisko i jak to się mówi po piłkarsku dostajemy takiego dzwona, który ustawia mecz.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA RADOMIAKA
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Marek Papszun

Cieszę się i gratuluję całej szatni, całemu sztabowi szkoleniowemu za to, że udało się wygrać na tym terenie, gdzie nikt jeszcze nie wygrał. Pierwsza połowa to zupełna dominacja, wiele sytuacji, a jedyny mankament to, że nie zamknęliśmy tego meczu. W drugiej było już sporo chaosu, takiej kopaniny, ale wiadomo w jakim celu tu przyjechaliśmy i wyjeżdżamy z trzema punktami. To był cel nadrzędny w drugiej połowie, żeby się dobrze zabezpieczyć i nie doprowadzić do utraty tej zaliczki.

0
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Meik KarwotRadomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Meik Karwot
0
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Giannis PapanikolauRadomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Giannis Papanikolau

REKORDZISTA

Takie rzeczy w profesjonalnym futbolu nie zdarzają się zbyt często. Giannis Papanikolaou potrzebował zaledwie kilkunastu sekund, żeby otworzyć wynik starcia Radomiaka z Rakowem. Grecki pomocnik gości zdobył tym samym nie tylko swoją najszybszą bramkę w karierze, ale także w historii występów klubu spod Jasnej Góry na najwyższym poziomie rozgrywek. I co najważniejsze: zapewnił swojej drużynie wygraną. Gospodarze przez niemal całe spotkanie starali się odpowiedzieć. Dobrze w drugiej linii spisywał się m.in. Meik Karwot, ale tego wieczoru graczom Radomiaka nie udało się znaleźć drogi do siatki.

Najważniejsze zawsze jest dla mnie zdobycie trzech punktów i o to walczymy w każdym meczu. Oczywiście bardzo się cieszę z mojego pierwszego gola w Rakowie i mam nadzieję, że będzie ich więcej. To dla nas również bardzo ważne, aby pokazywać charakter. Dzisiaj po raz pierwszy Radomiak przegrał na własnym boisku. Cieszymy się, ale chcemy więcej i jesteśmy głodni sukcesów.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA RAKOWA, ŹRÓDŁO: RAKOW.COM
ŹRÓDŁO: RAKOW.COM
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Tomas Petrasek

Wiemy jak ciężko gra się w Radomiu. Cieszymy się bardzo z wygranej. Szkoda tylko, że nie zamknęliśmy tego meczu szybciej. Ale bardzo dobra gra całego zespołu w obronie sprawiła, że wywozimy trzy punkty. Naszym planem jest zawsze pokonanie jak najszybciej najkrótszej drogi do bramki. Trenujemy także takie fragmenty, jak rozpoczęcie gry. Wszystko tym razem skończył Papanikolaou, który uderzył perfekcyjnie i szacunek dla niego za to.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ KAPITANA RAKOWA, ŹRÓDŁO: RAKOW.COM
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022)
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Karol Angielski

Próbowaliśmy, staraliśmy się, ale nie wystarczyło to do tego, żeby doprowadzić do remisu i trzy punkty wywozi zespół z Częstochowy. Chciałbym strzelić gola z akcji, dzisiaj byłem blisko, ale nie wpadło. Będę się starał w kolejnych meczach zdobyć bramkę, nawet ze stałego fragmentu. Ważne żebyśmy strzelali wszyscy, nie tylko ja. Żeby drużyna punktowała.

Karol Angielski
POMECZOWA WYPOWIEDŹ NAPASTNIKA RADOMIAKA DLA TVP SPORT
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Przegląd SportowyRadomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (12.02.2022) Przegląd Sportowy

► Radomiak w starciach z Rakowem w ekstraklasie strzelał średnio dokładnie 1 bramkę na mecz (2/2)
► Radomiak wygrał dokładnie 1/3 wszystkich meczów w historii ekstraklasy (17/51)
► Radomiak w ekstraklasie w meczach w roli gospodarza remisował 4 razy więcej niż przegrywał (12/3)