12
W. Kowalewski
14
J. Kowalczyk
15
M. Nowacki
16
I. Jeleń
Reprezentacja Polski przed meczem z Wyspami Owczymi. W górnym rzędzie od lewej: Damian Gorawski, Paweł Kryszałowicz, Jarosław Bieniuk, Marcin Wasilewski, Maciej Nalepa, Tomasz Kłos (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Marcin Baszczyński, Maciej Żurawski, Marek Zieńczuk, Mariusz Kukiełka, Marcin Burkhardt.
W meczu z Wyspami Owczymi Marcin Burkhardt był jedynym piłkarzem na boisku ukaranym przez arbitra żółtą kartką. Na zdjęciu w walce o piłkę z Jannem Ingim Petersenem.
Niezależne od klasy przeciwnika i rangi spotkania ten wyczyn zasługuje na uznanie. Napastnik Amiki Wronki został szóstym piłkarzem w historii reprezentacji Polski, który w jednym meczu czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. I co warte podkreślenia, trafiał do siatki tylko w jednej połowie, zaliczając przy tym ekspresowego hat-tricka (przy jego wszystkich bramkach asystował Maciej Żurawski). Wyjątkowe osiągnięcie było zarazem w pewnym sensie jego pożegnalnym. Kryszałowicz już więcej nie zdobył bramki w biało-czerwonych barwach. Po kolejnym występie (4 września 2004 roku z Irlandią Północną w Belfaście) pożegnał się z drużyną narodową.
Paweł Kryszałowicz z Wyspami Owczymi zagrał tylko w pierwszej połowie, a Marcin Nowacki na boisku przebywał tylko w drugiej. I w przypadku zawodnika Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski były to jedyne trzy kwadranse w karierze w narodowych barwach. Pomocnik w przerwie zmienił Damiana Gorawskiego i już po chwili został sfaulowany. Ambicji z całą pewnością mu nie brakowało. To po tym, jak wywalczył piłkę, Polacy zdobyli bramkę na 5:0. Było to jednak za mało, żeby przekonać do siebie Pawła Janasa. Poza klubem z Wielkopolski Nowacki grał jeszcze m.in. w Koronie Kielce, Odrze Wodzisław Śląski, Ruchu Chorzów i Wiśle Płock.
► 15. mecz rozegrany przez reprezentację na terytorium Hiszpanii (po tym meczu bilans stał się dodatni: 6-4-5, bramki: 22-17)
► Drugi w historii mecz z Wyspami Owczymi i druga wygrana (oba na neutralnym gruncie)
► Czwarta wygrana reprezentacji w rozmiarze 6:0 w historii
► Trzeci gol w meczu był bramką nr 60 strzeloną przez reprezentację w lutym
► Czwarty gol Pawła Kryszałowicza był jego 10. trafieniem w reprezentacji
► Rekordowy hat-trick Pawła Kryszałowicza – trzy gole w niespełna cztery minuty
► Po raz czwarty wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych zwycięstw (7) w meczach oficjalnych
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych zwycięstw (8) w meczach towarzyskich
► Wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów bez remisu (10) na neutralnym boisku
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych zwycięstw (7) w meczach towarzyskich na neutralnym boisku
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych towarzyskich meczów bez remisu (8) na neutralnym boisku
► Wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych towarzyskich meczów bez porażki (7) na neutralnym boisku
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz rozegrany 21 lutego
► Debiut w reprezentacji Marcina Nowackiego
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w rosyjskim klubie Spartak Moskwa (Wojciech Kowalewski)
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik z klubu rosyjskiego (Wojciech Kowalewski)
► Zagrało 15 zawodników z sześciu klubów
► Po raz szósty w historii jeden zawodnik – Paweł Kryszałowicz – strzelił cztery bramki w jednym meczu reprezentacji (na dodatek w jednej połowie; przed nim takiego wyczynu dokonał tylko Włodzimierz Lubański w meczu z Finlandią wygranym 7:0 w październiku 1965 roku)