Jęk zawodu niósł się po stadionie Wojska Polskiego kilka minut po końcowym gwizdku. Osoba postronna, która nie była na meczu, mogła pomyśleć, że Polska nie sprostała oczekiwaniom kibiców i uległa Walii. Nic bardziej mylnego. Biało-czerwoni odnieśli ósme zwycięstwo w grupie. Co więcej, niespodziewanej porażki w Belfaście doznała Anglia. Wydawało się, że już za chwileczkę, już za momencik nasza drużyna zapewni sobie bezpośredni awans do mistrzostw świata. Po zakończeniu spotkania wszyscy nasłuchiwali wieści z Budapesztu, gdzie w grupie 8. Węgry grały ze Szwecją. Bezbramkowy remis promował Polaków. Gol Zlatana Ibrahimovicia w ostatnich sekundach przesunął świętowanie o miesiąc, i to bez wychodzenia na boisko. Wszystko dzięki zwycięstwu Holendrów nad Czechami.
15
T. Frankowski
14
M. Żewłakow
16
A. Radomski
Reprezentacja Polski przed meczem z Walią. W górnym rzędzie od lewej: Kamil Kosowski, Jacek Bąk, Artur Boruc, Radosław Sobolewski, Grzegorz Rasiak. W dolnym rzędzie od lewej: Tomasz Rząsa, Mariusz Jop, Marcin Baszczyński, Maciej Żurawski, Mirosław Szymkowiak, Euzebiusz Smolarek.
Bezapelacyjnie bohater spotkania. Rządził i dzielił po lewej stronie boiska. Nie tylko atakował bramkę przeciwnika, ale także skutecznie ograniczał swobodę Ryanowi Giggsowi. To właśnie Kamilowi Kosowskiemu biało-czerwoni zawdzięczają wywalczenie 3 punktów. „Kosa” dał się sfaulować w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę dla Polski. Wykorzystał ją Maciej Żurawski.
Gwiazdor Manchesteru United nie grał w kadrze tak, jak czynił to w klubie. W drużynie narodowej cały ciężar gry spoczywał na jego barkach, a i partnerów miał nieco słabszych niż w ekipie z Old Trafford. W spotkaniu w Warszawie i tak był najlepszym graczem w zespole gości. Oddał najwięcej strzałów na polską bramkę – 2. Być może byłoby ich więcej, gdyby życia skutecznie nie utrudniał mu Kamil Kosowski.
► Siódmy mecz reprezentacji z Walią i szósty kolejny bez porażki (zdarzyła się nam tylko w pierwszym meczu)
► 280. zwycięstwo reprezentacji w meczu oficjalnym
► 200. mecz reprezentacji w historii bez straconej bramki
► 60. zwycięstwo reprezentacji w mistrzostwach świata (eliminacje + finały)
► 90. zwycięstwo reprezentacji w mistrzostwach świata i Europy liczonych łącznie (eliminacje + finały)
► 130. mecz reprezentacji ze zdobytą bramką w mistrzostwach świata i Europy liczonych łącznie (eliminacje + finały)
► 60. mecz reprezentacji bez straconej bramki w eliminacjach mistrzostw świata i Europy liczonych łącznie
► 40. mecz reprezentacji bez straconej bramki w eliminacjach mistrzostw świata i Europy liczonych łącznie na własnym boisku
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych zwycięstw (7) w eliminacjach mistrzostw świata
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów ze zdobytą bramką (16) w eliminacjach mistrzostw świata
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów ze zdobytą bramką (10) w mistrzostwach świata (eliminacje + finały)
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów bez remisu (14) w eliminacjach mistrzostw świata i Europy liczonych łącznie
► Zagrało 14 zawodników z 12 klubów (po dwóch z Wisły Kraków i Celtiku Glasgow)
► Po raz pierwszy w reprezentacji zagrał zawodnik występujący na co dzień w hiszpańskim klubie Elche (Tomasz Frankowski)
► 10. mecz Artura Boruca w reprezentacji
► 25. mecz Mirosława Szymkowiaka w reprezentacji
► 15. gol Macieja Żurawskiego w 46. występie w reprezentacji