15
M. Gębura
16
T. Cebula
14
R. Szewczyk
12
J. Wandzik
Najlepszą sytuację do strzelenia gola przez biało-czerwonych miał Ryszard Tarasiewicz. Pomocnik reprezentacji Polski uderzył jednak z rzutu wolnego w słupek walijskiej bramki.
Bardzo krótko trwała przygoda zawodnika poznańskiego Lecha z reprezentacją Polski. Były to raptem trzy spotkania. W żadnym z nich nie zagrał 90 minut, a tylko z Czechosłowacją w debiucie wyszedł w podstawowym składzie. Mecz z Walią był dla niego ostatnim w narodowej kadrze. Michał Gębura występował na pozycjach obrońcy bądź defensywnego pomocnika. Na boiska pierwszoligowe (ekstraklasowe) trafił dość późno, bo w wieku 26 lat. Co ciekawe, do Poznania przyszedł z Siarki Tarnobrzeg jako... napastnik, którego przy Bułgarskiej przekwalifikowano na defensora. Debiutancki sezon w barwach Kolejorza był znakomity. W 30 meczach popularny „Poziomka” zdobył 11 bramek. Gębura grał w Lechu przez dwa sezony (68 spotkań, 19 goli), wywalczył z poznaniakami mistrzostwo Polski i dwukrotnie krajowy Superpuchar.
Jeden z legendarnych snajperów walijskiego futbolu. Piłkarz, który przez 16 lat zaliczył 73 mecze w kadrze i strzelił dla niej 28 goli. Akurat w spotkaniu z Polską w Radomiu nie poprawił dorobku bramkowego. Iana Rusha uważa się bezsprzecznie za króla Liverpoolu. To jeden z najlepszych napastników w historii tego klubu, który wraz z Kennym Dalglishem siał postrach wśród bramkarzy w Anglii. Jest rekordzistą pod względem strzelonych goli dla The Reds – 346 trafień musi budzić podziw. Z Liverpoolem sięgał też po największe laury. 5 tytułów mistrzowskich, 3 krajowe puchary, 2 Puchary Europy – to tylko niektóre z jego osiągnięć. Po zakończeniu kariery trenował napastników w zespole z Anfield Road, samodzielnie prowadził zaś Chester City. Porzucił jednak ten zawód. Znacznie lepiej odnalazł się w roli telewizyjnego eksperta i analityka. Pracę w mediach rozpoczął w 2005 roku.
► Trzeci mecz reprezentacji przeciwko Walii, bilans: 1-1-1, bramki: 3-2
► Zagrało 15 zawodników z 13 klubów
► Tylko dwóch zawodników miało na koncie mniej niż 10 występów w reprezentacji
► Po raz 20. Celtic Glasgow „dał” reprezentanta Polski (Dariusz Wdowczyk) – to jak dotychczas jedyny szkocki klub, w którego barwach zagrał zawodnik w biało-czerwonych barwach
► Po raz 90. GKS Katowice „dał” reprezentanta Polski (Roman Szewczyk)
► Radom to 19. polskie miasto, a stadion Radomiaka to 29. polski obiekt goszczący reprezentację Polski
► 50. występ Dariusza Wdowczyka w reprezentacji
► 20. występ Janusza Nawrockiego w reprezentacji
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz rozegrany w Radomiu
► Czwarty mecz reprezentacji rozegrany 29 maja i pierwszy bez strzelonej bramki