12
A. Kłak
14
K. Maciejewski
15
D. Gęsior
16
J. Bednarz
► Uwaga: jeśli przy żółtej lub czerwonej kartce i nazwisku zawodnika widnieje liczba 0', oznacza to, że redakcja Biblioteki PZPN nie dotarła do wiarygodnych danych o minucie, w której piłkarz został upomniany przez sędziego.
Zasępiona mina członków sztabu reprezentacji Polski nie może dziwić. Kadra pod wodzą Andrzeja Strejlaua (pierwszy z prawej) zremisowała czwarty mecz z rzędu.
Piotr Werner był piątym polskim arbitrem w historii, który poprowadził oficjalny mecz naszej reprezentacji.
Jeden z tych piłkarzy, który wizytę w Brzeszczach zapamięta do końca życia. Świerczewski, który na murawie przebywał tylko w pierwszej połowie, w tym czasie zdobył swoją pierwszą bramkę w narodowych barwach. I jak się później okazało, jedyną. Jest to o tyle ciekawe, że pomocnik, który w swojej karierze reprezentował barwy takich klubów, jak Bastia czy Olympique Marsylia, rozegrał w kadrze w sumie 70 spotkań (m.in. na mundialu w 2002 roku). Wówczas, jeszcze jako zawodnik GKS-u Katowice, 21-latek z Nowego Sącza dopiero wkraczał na piłkarskie salony. Wkrótce potem przeniósł się z polskiej ligi do francuskiego Saint-Étienne.
Tym, który po przerwie zmienił na boisku Świerczewskiego, był Jacek Bednarz. Występ przeciwko Litwie był dla niego również wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz wystąpił w koszulce z orłem na piersi. Jego przygoda z reprezentacją Polski potrwała jednak znacznie krócej. Na kolejny mecz musiał czekać blisko dwa i pół roku, a w sumie zaliczył ich zaledwie pięć. Kariera zawodnika występującego na pozycji obrońcy lub pomocnika związana jest z głównie z dwoma klubami: Ruchem Chorzów i Legią Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski (w 1995 roku) i krajowy puchar (1995 i 1997). Karierę zakończył w szczecińskiej Pogoni.
► Po raz pierwszy reprezentacja Polski zagrała w Brzeszczach, to 23. polskie miasto i 33. polski stadion w historii goszczące biało-czerwonych
► Pierwszy w historii mecz reprezentacji rozegrany 31 marca
► 250. bramka stracona przez reprezentację w meczu na własnym boisku
► 100. towarzyski mecz reprezentacji na własnym boisku ze straconą bramką
► 40. występ w reprezentacji zawodnika o imieniu Tomasz (Wałdoch)
► 10. występ w reprezentacji zawodnika o imieniu Maciej (Śliwowski)
► 160. występ w reprezentacji zawodnika o imieniu Piotr (Świerczewski)
► Wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych remisów (4) w oficjalnych meczach międzypaństwowych (wcześniej taka seria miała miejsce w roku 1965)
► Debiutancki gol Piotra Świerczewskiego w szóstym występie w reprezentacji
► Jedna z czterech zmian w przerwie meczu miała nr 900 w historii reprezentacji
► Historyczny, pierwszy mecz reprezentacji przeciwko Litwie
► Debiut Jacka Bednarza w reprezentacji
► Zagrało 15 zawodników z 10 klubów (trzech z GKS-u Katowice)
► Po raz 120. zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w GKS-ie Katowice (Krzysztof Maciejewski)