12
J. Kazimierski
13
D. Kubicki
15
A. Sikorski
14
K. Pawlak
16
M. Ostrowski
17
J. Karaś
19
J. Urban
18
W. Prusik
3
J. Kruszankin
10
J. Furtok
► Uwaga: zarówno Paweł Król (przed przerwą), jak i Juliusz Kruszankin (po przerwie) zagrali w koszulce z numerem 3, a Wiesław Wraga (przed przerwą) i Jan Furtok (po przerwie) w koszulce z numerem 10.
„Baryła”, czyli uwielbiany przez polskich kibiców Wojciech Łazarek. Gdy obejmował funkcję selekcjonera, miał olbrzymi kredyt zaufania, jednak z miesiąca na miesiąc był coraz ostrzej krytykowany.
Jedynym polskim piłkarzem, który przeciwko Korei Północnej zagrał od pierwszej do ostatniej minuty, był napastnik Marek Leśniak. Mimo to nie wpisał się tego dnia na listę strzelców.
Spośród aż 21 polskich piłkarzy, którzy tego dnia biegali po murawie stadionu bydgoskiego Zawiszy, tylko jemu, debiutantowi, było dane zagrać od pierwszego do ostatniego gwizdka. Leśniak czekał na swoją szansę dość długo, bo w lidze strzelał gole już jako 18-latek i uchodził za jeden z większych talentów polskiej piłki. W 1983 roku z kadrą U20 zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Trudno mu jednak było przebić się do dorosłej reprezentacji, gdzie za rywali miał takie tuzy, jak Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Jan Urban czy Dariusz Dziekanowski. Wszystko zmieniło się właśnie w sezonie 1986/87, który zaczął od debiutu w narodowej kadrze, a skończył zdobyciem ze szczecińską Pogonią wicemistrzostwa Polski i wywalczeniem korony króla strzelców.
Drugi w historii piłkarz o dokładnie tym samym imieniu i nazwisku, który zagrał w reprezentacji Polski. Co ciekawe, obaj zaliczyli w narodowej kadrze tylko jeden mecz, każdy z dość egzotycznym rywalem i obaj byli zawodnikami stołecznej Gwardii. Andrzej Sikorski (I) w 1974 roku bronił naszej bramki w wyjazdowym towarzyskim spotkaniu z Haiti, wygranym 3:1. Niewiele od niego młodszy Andrzej Sikorski (II) szansę debiutu dostał dwanaście lat później w konfrontacji z Koreą Północną. Solidny ligowy obrońca, broniący już wówczas barw Legii, spisał się poniżej oczekiwań. Przegrał kilka pojedynków główkowych z niewysokimi rywalami, łatwo też dawał się mijać, kolejnego powołania do kadry więc nie otrzymał. Andrzej Sikorski (II) jest ojcem reprezentantki Polski w siatkówce Aleksandry Sikorskiej.
► Trzeci w historii oficjalny mecz reprezentacji w Bydgoszczy i trzeci bez porażki
► Drugi mecz reprezentacji przeciwko Korei Północnej (dziesięć lat wcześniej zwycięstwo 5:0 na igrzyskach w Montrealu)
► 75. mecz reprezentacji w październiku
► 25. mecz Krzysztofa Pawlaka w reprezentacji
► Ryszard Tarasiewicz otworzył dziewiątą setkę goli dla reprezentacji Polski (pierwsza bramka dla biało-czerwonych w tym meczu)
► Druga bramka Ryszarda Tarasiewicza w 14. występie w reprezentacji
► Debiut Wojciech Łazarka w roli selekcjonera reprezentacji Polski (53. trener kadry)
► Zadebiutowało 6 zawodników: Henryk Bolesta, Tadeusz Świątek, Wiesław Wraga, Marek Leśniak, Andrzej Sikorski (II), Juliusz Kruszankin
► Debiutancki gol Jana Karasia w dziesiątym występie w reprezentacji
► Zagrało 21 zawodników (to rekord w historii reprezentacji) z 8 klubów (wszystkie krajowe)
► Drugi mecz reprezentacji rozegrany 7 października i drugi remis (poprzednio 3:3 ze Szwecją 24 lata wcześniej)
► 20. remis reprezentacji w rozmiarze 2:2