15
M. Lewandowski
18
M. Jop
17
G. Rasiak
5
K. Kosowski
21
A. Niedzielan
22
S. Przyrowski
Euzebiusz Smolarek spędził na boisku 73. minuty, ale tym razem nie był zbyt produktywny. Jego zmiennik Grzegorz Rasiak zrobił za to furorę. Napastnik Derby County w nieco ponad kwadrans zdobył dwa gole, zapewnił Polakom zwycięstwo w turnieju i sięgnął po koronę króla strzelców.
Moshe Biton w walce o piłkę z Arkadiuszem Radomskim. Starciu przygląda się Maciej Żurawski.
Bohater licznych dowcipów i memów, w Polsce znany pod wiele mówiącym pseudonimem „Drewnialdo” – prywatnie zaś przeuroczy, bardzo inteligentny człowiek, który miał do siebie olbrzymi dystans. Podobno gdy kiedyś jeden z dziennikarzy przypomniał mu wszystkie ksywki, którymi go określano, odpowiedział: „Dobre, dobre... A słyszałeś to? Van der Drwal!”. Mierzący 192 cm napastnik nie był chyba aż tak drewniany, skoro w 2005 roku trafił do samego Tottenhamu. Memoriał Łobanowskiego to był jego popis. Najpierw zdobył bramkę w meczu z Serbią i Czarnogórą, potem dwa razy pokonał izraelskiego bramkarza i został królem strzelców turnieju.
Jeśli Grzegorza Rasiaka uznać za doktora Jekylla tego meczu, to Sebastian Przyrowski zasłużył w nim na miano pana Hyde'a. Bramkarz, który zadebiutował w reprezentacji zaledwie dwa dni wcześniej (zagrał tylko przez 10 minut, zmieniając Wojciecha Kowalewskiego), tym razem wszedł w miejsce napastnika Tomasza Frankowskiego, bo już w 34. minucie czerwoną kartkę zobaczył Artur Boruc. Niestety, wpadł pod zimny prysznic tuż po wejściu na murawę – przy strzale Walida Badira z wolnego nawet nie drgnął. Na początku drugiej połowy też przyjął rolę obserwatora, gdy Moshe Biton najpierw trafił w słupek, a potem Yaniv Katan już do siatki. Po tak słabym występie na kolejny mecz w narodowych barwach musiał czekać trzy lata.
Gospodarze Memoriału W. Łobanowskiego wydali specjalny program, w którym w dwóch językach – po ukraińsku i angielsku – przedstawiono wszystkich uczestników turnieju. Wydrukowano go jednak z dużym wyprzedzeniem, dlatego wśród sylwetek biało-czerwonych nie ma m.in. Artura Boruca i Sebastiana Przyrowskiego, a jest Jerzy Dudek, który ostatecznie do Kijowa nie przyjechał. Pomylono również zdjęcie Tomasza Rząsy (na prawej stronie, w drugim rzędzie od góry, pierwsze z lewej).
► Jedenasty mecz reprezentacji z Izraelem i pierwszy na neutralnym boisku
► 80. gol (drugi dla Izraela) stracony przez reprezentację w sierpniu
► Drugi mecz reprezentacji rozegrany 17 sierpnia i pierwsze zwycięstwo (poprzednio remis)
► Trzeci gol Mirosława Szymkowiaka w 23. występie w reprezentacji
► 19. czerwona kartka dla reprezentanta Polski (Artur Boruc) – najszybsza w historii (34. minuta)
► 40. mecz reprezentacji ze straconą bramką na neutralnym boisku
► 30. mecz Tomasza Rząsy w reprezentacji
► 20. występ Mariusza Lewandowskiego w reprezentacji
► Dublet Grzegorza Rasiaka w 20. występie w reprezentacji
► Zagrało 17 zawodników z 15 klubów (po dwóch z Wisły Kraków i Celtiku Glasgow)
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych towarzyskich meczów bez porażki (10) na neutralnym boisku
► Wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych towarzyskich meczów ze zdobytą bramką (11) na neutralnym boisku