14
P. Soczyński
13
M. Śliwowski
15
P. Czachowski
Reprezentacja Polski przed meczem z Grecją. W górnym rzędzie od lewej: Krzysztof Budka, Józef Wandzik, Roman Kosecki, Dariusz Wdowczyk (kapitan), Janusz Nawrocki, Jacek Ziober. W dolnym rzędzie od lewej: Robert Warzycha, Zbigniew Kaczmarek, Dariusz Dziekanowski, Ryszard Tarasiewicz, Krzysztof Warzycha.
Nie udało się nogą, to poprawił głową. Dariusz Dziekanowski na raty posłał piłkę do greckiej bramki. Najważniejsze, że futbolówka ostatecznie zatrzepotała w siatce. „Ja strzeliłem już w meczach z Grekami szóstą bramkę. Ale nie można mówić, że jestem specjalistą od pokonywania greckich bramkarzy. W piłce nożnej nie ma specjalizacji, są tylko źli albo dobrzy napastnicy oraz źli albo dobrzy bramkarze” – powiedział po spotkaniu dziennikarzowi „Sportu” popularny „Dziekan”.
Drugi mecz w reprezentacji defensywnego pomocnika (lub obrońcy) zakończył się szybciej niż można się było spodziewać. Graczowi katowickiego GKS-u w dalszej grze przeszkodziła kontuzja. Mimo, że na boisku przebywał nieco ponad pół godziny, miał udział przy pierwszym golu Roberta Warzychy. Janusz Nawrocki zaliczył w sumie 23 występy w kadrze. Wszystkie pod wodzą Andrzeja Strejlaua. Raz był nawet kapitanem drużyny. Po latach wspominał na łamach „Przeglądu Sportowego”, że w tamtych czasach w reprezentacji grało się głównie dla satysfakcji. Problemem była nawet pomeczowa wymiana koszulek, na którą trzeba było mieć indywidualną zgodę prezesa PZPN Kazimierza Górskiego.
Stoper warszawskiej Legii zaliczał, podobnie jak Nawrocki, drugie spotkanie w kadrze. Kolejny raz zagrał 90 minut. Jednak jego przygoda z drużyną narodową trwała krótko. W biało-czerwonych barwach Krzysztof Budka wystąpił tylko w trzech meczach. Ten ostatni miał miejsce 20 września 1989 roku w La Coruñi przeciwko Hiszpanii (0:1). Wychowanek krakowskiej Wisły miał wielki talent, to nie ulega wątpliwości. Na jego lepsze wykorzystanie nie pozwolił mu, podobno, trudny charakter. Po zakończeniu kariery odsunął się w cień. Na pewien czas wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do kraju trenował piłkarzy Wawelu Kraków.
► Drugi mecz reprezentacji rozegrany 5 września i drugi wygrany, 17 lat wcześniej 2:1 w Augsburgu z ZSRR na igrzyskach olimpijskich
► Szwajcaria lub Szkocja to 10. kraj, z którego ligi zagrał reprezentant Polski – Tarasiewicz i Dziekanowski zagrali od początku meczu (łącznie reprezentantów Polski dało do tej pory 11 zagranicznych lig)
► Dariusz Wdowczyk to 70. kapitan reprezentacji Polski
► Gol nr 90 strzelony głową przez reprezentanta Polski (Dariusz Dziekanowski na 2:0 w 28. minucie)
► Zagrało 14 zawodników z 9 klubów (czterech z Legii Warszawa)
► Po raz 250. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Józef (Wandzik)
► Po raz 120. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Zbigniew (Kaczmarek)
► Po raz 80. zagrał w reprezentacji zawodnik o imieniu Piotr (Czschowski)
► Po raz 30. zagrał w reprezentacji zawodnik o nazwisku Warzycha (Robert albo Krzysztof – obaj zagrali od początku meczu)
► Jubileuszowy, 10. mecz przeciwko Grecji i 10. rozstrzygnięty, bilans: 7-0-3, bramki 24-10
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych, towarzyskich meczów ze zdobytą bramką (23)
► Pobity rekord reprezentacji liczby kolejnych, towarzyskich meczów bez porażki (13) na własnym boisku
► Debiut Macieja Śliwowskiego w reprezentacji – pierwszy Maciej w historii
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w szwajcarskim klubie Neuchâtel Xamax (Ryszard Tarasiewicz)
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w szkockim klubie Celtic Glasgow (Dariusz Dziekanowski)
► Debiutancki gol Jacka Ziobera w 11. występie w reprezentacji