1:1 M. Kucharczyk trafia tuż po przerwie, podawał J. Kosecki
1:2 Celna główka M. Saganowskiego, asysta z autu M. Kucharczyka
M. Wilde miał wyborną okazję, niewiele zabrakło
1:3 Precyzyjny strzał J. Koseckiego, asysta D. Furmana
M. Saganowski uderza z pierwszej piłki, broni P. Harrison

The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3, 17.07.2013

7 długich lat Legia Warszawa czekała, aby znów wziąć udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Pierwszą przeszkodą stołecznej drużyny w II rundzie eliminacji był mistrz Walii – The New Saints. Przed meczem wszyscy spodziewali się łatwej i wysokiej wygranej polskiego zespołu. Jednak po pierwszej połowie kibice Wojskowych musieli przeżyć szok. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana grała słabo i zasłużenie przegrywała 0:1. Gdyby gospodarze wykorzystali jedną z dwóch innych dogodnych okazji, legioniści mogliby się już nie podnieść. W przerwie spotkania doszło do roszad w składzie mistrzów Polski. I to właśnie rezerwowi rozruszali grę przyjezdnych. Michał Kucharczyk zdobył wyrównującą bramkę (asystował mu inny zmiennik – Dominik Furman), a potem zaliczył asystę przy trafieniu Marka Saganowskiego. Wynik ustalił Jakub Kosecki i Legia mogła być spokojniejsza przed rewanżem w Warszawie.

Michael Wilde
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:0.
Michał Żyro
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
1
3
Sędzia: Þorvaldur Árnason
Koszulka The New Saints (2013/2014)Koszulka The New Saints (2013/2014)

M. Williams

The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)

Legia Warszawa przed meczem z The New Saints FC w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W górnym rzędzie od lewej: Dušan Kuciak, Bartosz Bereszyński, Hélio Pinto, Dossa Júnior, Marek Saganowski, Ivica Vrdoljak (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Miroslav Radović, Jakub Wawrzyniak, Wladimer Dwaliszwili, Jakub Kosecki, Jakub Rzeźniczak.

Jeśli ktoś po pierwszej połowie nie wierzył w to, co zobaczył i w przerwie meczu nie potrafił przestać szczypać się w policzki w pragnieniu wyrwania się ze strasznego snu, niestety potwierdzamy. To nie był sen, to była smutna rzeczywistość. Po dziesięciu minutach umiarkowanie dobrej gry, do głosu doszli półamatorzy z Walii, którzy najpierw zdobyli gola z niczego (czy ktoś potrafi nam wyjaśnić, co w 11. minucie myśleli sobie Wawrzyniak i Kuciak?!), a później stworzyli sobie dwie stuprocentowe okazje do zdobycia bramek numer dwa i trzy. Najpierw jednak zwycięsko z pojedynku jeden na jednego wyszedł Kuciak, a chwilę później uratował go słupek.

0

Jeszcze miesiąc temu był wyszydzany przez własnych kibiców, którzy wymuszali na nim odejście z klubu. Teraz niemal w pojedynkę rozstrzygnął losy rywalizacji z mistrzami Walii. Michał Kucharczyk (22 l.) w pierwszym meczu przeciwko The New Saints był najlepszym piłkarzem na boisku, a Legia dzięki niemu wygrała 3:1 i jest już jedną nogą w 3. rundzie kwalifikacji.

Mateusz Fudala
sport.se.pl z 18 lipca 2013 r.
The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013).The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013).

Michał Kucharczyk zaliczył wejście smoka. „Kuchy” pojawił się na murawie tuż po przerwie, a już po chwili cieszył się z gola na 1:1.

Craig Harrison (trener The New Saints FC, 17.07.2013)

W pierwszej połowie spotkania szło nam całkiem nieźle. Stwarzaliśmy groźne sytuacje po kontrach i graliśmy twardo. Mieliśmy okazję by podwyższyć prowadzenie na 2:0, ale piłka trafiła w słupek. Kluczowy był pierwszy kwadrans drugiej części gry – za szybko straciliśmy bramkę i Legia od tego momentu zaczęła grać bardzo dobrze. W Warszawie powalczymy o awans, jeżeli znów szybko zdobędziemy bramkę to wynik będzie otwarty.

Craig Harrison, trener The New Saints FC
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Jan Urban (2012, Legia Warszawa)

Spodziewaliśmy się takiej gry ze strony gospodarzy, ale nie weszliśmy dobrze w mecz, brakowało nam agresywności i drogo za to zapłaciliśmy. Było kilku graczy do zmiany, zdecydowałem się na Radovicia i Pinto, którzy źle weszli w mecz, nie byli agresywni. Potrzebowałem kogoś kto to uspokoi, takim graczem był Dominik Furman, jak również Michał Kucharczyk, który wniósł sporo ożywienia. Jakie wrażenie zrobiło na mnie New Saints? W pierwszej połowie nieźle nas wystraszyło, ale zmiana nastawienia i sposobu gry przyniosła nam oczekiwane rezultaty.

Jan Urban, trener Legii Warszawa
Ryan Fraughan (The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3, 17.07.2013).Ryan Fraughan (The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3, 17.07.2013).
Ryan
Fraughan
W The New Saints FC od 2012 roku

Autor jedynej bramki dla gospodarzy, która dała im prowadzenie. Tak naprawdę gol strzelony przez zawodnika The New Saints FC, po krótko rozegranym rzucie wolnym, nie miał prawa paść. Ryan Fraughan nieatakowany przez żadnego z legionistów zdecydował się oddać strzał z bocznego sektora boiska (kilka metrów przed polem karnym), podkręcona piłka minęła kilku graczy Wojskowych i… przeleciała między nogami Dušana Kuciaka. Jakim cudem Słowak przepuścił futbolówkę, doprawdy trudno odgadnąć. Ciężko było rozszyfrować intencje bramkarza Legii, który główne pretensje za straconego gola kierował... w stronę Jakuba Wawrzyniaka, bo ten nie zablokował strzału. Bramka Fraughana wprawiła w szał radości fanów gospodarzy, ale w ostatecznym rozrachunku na niewiele im się zdała.

Michał Kucharczyk (The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3, 17.07.2013).Michał Kucharczyk (The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3, 17.07.2013).
Michał
Kucharczyk
W Legii Warszawa od 2009 roku

Popularny „Kuchy” okazał się superrezerwowym. Skrzydłowy Legii pojawił się na boisku w 46. minucie za słabo prezentującego się Miroslava Radovicia. Okazało się, że Jan Urban miał w tym momencie trenerskiego nosa. Już pierwsza groźna akcja mistrzów Polski w 2. połowie przyniosła im gola, a do siatki trafił właśnie Michał Kucharczyk. Było 1:1. A 10 minut później „Kuchy” zanotował asystę… z autu. Idealnie wrzucił piłkę na głowę Marka Saganowskiego, a ten wpakował futbolówkę do bramki. Kucharczyk udowodnił tym samym, jak ważnym zawodnikiem był dla Legii. Niewiele brakowało, aby skończył ten mecz z dubletem. W doliczonym czasie popisał się rajdem z własnej połowy boiska, wpadł w pole karne i… posłał piłkę nad poprzeczką.

Program meczowy The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Program meczowy The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Bilet z meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Bilet z meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)
Okładka Przegląd Sportowy przed meczem The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Okładka Przegląd Sportowy przed meczem The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Okładka Przegląd Sportowy po meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Okładka Przegląd Sportowy po meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Piłka Nożna po meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)Piłka Nożna po meczu The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3 (17.07.2013)

► Wszystkie 3 wyjazdowe mecze polskich klubów w LM, w których strzelały one dokładnie 3 bramki, kończyły się wynikiem 3:1
► Ósmy kolejny mecz (na 9 wszystkich) polskiego klubu w 1/128 finału LM bez remisu, jedyny remis to 1:1 Wisły z estońską Levadią Tallin w Krakowie w sezonie 2009/10