0:2 Maurides wykorzystuje dośrodkowanie F. Nascimento
F. Nascimento upada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje jedenastki
Zmiana decyzji po analizie VAR, jest rzut karny
0:3 K. Angielski ustala wynik z rzutu karnego

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3, 19.12.2021

To były wyjątkowo smutne święta przy Łazienkowskiej. Po tym jak sezon 2020/21 Legia zakończyła w mistrzowskiej koronie, w kolejnych rozgrywkach spisywała się fatalnie i rok zamykała… w strefie spadkowej! Ostatni grudniowy akcent rozgrywek, znów przyniósł stołecznym kibicom gorzką pigułkę do przełknięcia. Kilka dni po tym jak w swoim czwartym „debiucie” w roli trenera Wojskowych Aleksandar Vuković odniósł efektowne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin (4:0), w „meczu przyjaźni” Legia została zdemolowana przez Radomiaka. Podopieczni Dariusza Banasika notowali w lidze niesamowitą serię. W ośmiu kolejnych spotkaniach zanotowali remis i siedem wygranych!

PZPPZ
Ekstraklasa "PKO Bank Polski Ekstraklasa"
Tiago Matos
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:1.
Filip Mladenović
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.
0
3
Sędzia: Krzysztof Jakubik
Koszulka Legia Warszawa (2021/2022).Koszulka Legia Warszawa (2021/2022).

I. Charatin

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)
KADR Z TRANSMISJI TVP SPORT

Z powodu zadymienia stadionu, już na początku spotkania, piłkarze musieli zejść z boiska, a mecz został przerwany na kilka minut.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Aleksandar Vuković

Nie chcę upraszczać kłopotów jedynie do sprawy mentalnej. Ale fakt jest taki, że tracimy gola, a potem przeciwnicy zaczynają tworzyć kolejne sytuacje. Nie ulega wątpliwości, że to kwestia psychologii, ale jasne jest też, że potrzebujemy jakości i zawodników, którzy udźwigną obecną sytuację pod kątem potrzeb.

Aleksandar Vuković
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA LEGII
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Dariusz Banasik

Mieliśmy nieco inny plan na mecz, bo chcieliśmy odważniej rozpocząć rywalizację. Niepotrzebnie cofnęliśmy się tak głęboko do defensywy. Strzeliliśmy wreszcie gola jako pierwsi i wiedziałem, że może nam się to fajnie ułożyć, a nasz zespół może powalczyć z Legią. Po przerwie byliśmy zdecydowanie lepsi, a rywale praktycznie w ogóle nie byli w stanie nam zagrozić.

12
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Szymon WłodarczykLegia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Szymon Włodarczyk
1
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Karol Angielski Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Karol Angielski

NIE WYSZEDŁ „PO ANGIELSKU”

Napastnik Radomiaka miał kilka dobrych okazji, ale przez blisko 90 minut nie był w stanie znaleźć sposobu na Artura Boruca. I kiedy wydawało się, że występ Angielskiego przejdzie nieco niezauważony, ten zdecydował się na wykonanie rzutu karnego i do czego zdążył już przyzwyczaić kibiców w Radomiu zamienił go na bramkę. Tym samym przypieczętował efektowną wygraną gości w stolicy. W drugiej połowie obraz meczu próbował zmienić młody Szymon Włodarczyk, ale syn byłego gracza Legii Piotra, dostosował się do przeciętnej dyspozycji starszych kolegów.

Przeważaliśmy w pierwszej połowie, ale pojawił się brak koncentracji i straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu. Musimy mocno przepracować przerwę w rozgrywkach i zacząć wygrywać, bo jesteśmy Legią Warszawa. Trzeba dać z siebie maksa i zasuwać.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ NAPASTNIKA LEGII DLA TVP SPORT
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021)
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Leandro

Spodziewaliśmy się trudnego meczu, bo wiemy jakim zespołem jest Legia. Na razie są w słabej formie, ale to jest najlepsza drużyna w Polsce, pod każdym względem. W trakcie spotkania nabieraliśmy pewności siebie i dobrze wychodziliśmy z kontratakami. Nie ja miałem wykonywać rzuty rożne, ale tak się złożyło, że wykonałem i strzeliliśmy na 1:0. W Radomiaku liczy się bardzo dobra atmosfera. Sztab też mamy bardzo fajny, wszyscy podchodzą na luzie. Zawsze się dobrze dogadujemy.

Leândro
POMECZOWA WYPOWIEDŹ KAPITANA RADOMIAKA DLA TVP SPORT
ŹRÓDŁO: x.com/@1910radomiak
Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Tygodnik Piłka NożnaLegia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (19.12.2021) Tygodnik Piłka Nożna

► Legia w meczach z Radomiakiem w ekstraklasie przegrywała 2 razy więcej niż wygrywała (2/1)
► Legia w meczach z Radomiakiem w ekstraklasie przegrywała 2 razy więcej niż remisowała (2/1)
► Legia w meczach z Radomiakiem w ekstraklasie wygrywała i remisowała tyle samo razy – po 1
► Legia w starciach z Radomiakiem w esktraklasie strzelała dokładnie średnio 1 bramkę na mecz (4/4)
► Legia w starciach z Radomiakiem w Warszawie strzelała dokładnie średnio 1 bramkę na mecz (2/2)