14
G. Dżamarauli
16
K. Gogiczaiszwili
17
G. Kiknadze
Tomasz Iwan był jednym z najaktywniejszych polskich piłkarzy w Tbilisi. Nie przełożyło się to jednak na bramki dla biało-czerwonych. Na zdjęciu obok Michaiła Kawełaszwilego.
Cztery dni wcześniej w Kiszyniowie Andrzej Juskowiak zapisał na swoim koncie hat-tricka. Tym razem nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Nikoloz Togonidze pozostał niepokonany.
Jedna z niewielu postaci, która z reprezentacją Polski mierzyła się zarówno jako piłkarz, jak i trener. Charakterny napastnik zdecydowanie lepiej może wspominać mecze w pierwszej z tych ról. Choć w Katowicach Gruzini przegrali wyraźnie 1:4, to już w meczu przed własną publicznością odnieśli efektowne zwycięstwo, a zawodnik Newcastle United ustalił wynik. Po latach Kecbaja jako selekcjoner reprezentacji Gruzji prowadził drużynę narodową przeciwko biało-czerwonym w eliminacjach Euro 2016. Już wcześniej zapowiedział, że będzie to jego ostatni mecz na ławce kadry. Zespół z Kaukazu uległ ekipie Adama Nawałki 0:4.
Objęcie funkcji selekcjonera pierwszej reprezentacji przez Janusza Wójcika było szansą dla Aleksandra Kłaka. Podstawowy bramkarz srebrnej drużyny z Barcelony z dnia na dzień trafił do pierwszej reprezentacji. W towarzyskich meczach z Węgrami i Litwą został jeszcze zmieniony przez Grzegorza Szamotulskiego i Arkadiusza Onyszkę. W starciach o punkty z Mołdawią i Gruzją rozegrał już całe spotkania. Jak przyznał po latach, w obu grał ze złamanym nadgarstkiem. Determinacja w Tbilisi nie do końca się opłaciła. Puścił trzy bramki i był to jego ostatni występ w narodowych barwach.
Janusz Wójcik postanowił budować reprezentację na bazie prowadzonej przez siebie srebrnej drużyny z igrzysk w Barcelonie. Stąd m.in. w czterech pierwszych meczach nowego selekcjonera obecność w bramce golkipera Royalu Antwerp – Aleksandra Kłaka.
► Tbilisi to 175. miasto goszczące reprezentację Polski i 150. zagraniczne
► Drugi mecz przeciwko Gruzji i bilans wyrównany: 1-0-1, bramki 4-4
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany 11 października i szósty bez wygranej – wyjątkowo pechowa data dla biało-czerwonych, w żadnym z nich nie strzeliliśmy więcej niż 1 bramki
► 130. mecz reprezentacji bez zdobytej bramki
► 100. gol (drugi w meczu) stracony przez reprezentację w eliminacjach wielkich turniejów (MŚ + ME + IO) liczonych łącznie
► 30. porażka reprezentacji w mistrzostwach świata (eliminacje + finały)
► 50. porażka reprezentacji w mistrzostwach świata i Europy liczonych łącznie (eliminacje + finały)
► 40. mecz reprezentacji bez zdobytej bramki w eliminacjach wielkich turniejów (MŚ + ME + IO) liczonych łącznie
► 50. mecz reprezentacji ze straconą bramką w eliminacjach wielkich turniejów (MŚ + ME + IO) liczonych łącznie
► 30. występ w reprezentacji Piotra Świerczewskiego
► 25. występ w reprezentacji Andrzeja Juskowiaka
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz rozegrany na terytorium Gruzji
► Po raz pierwszy zagrał w reprezentacji zawodnik występujący na co dzień w niemieckim klubie Karlsruher SC – Radosław Gilewicz
► Karlsruher SC to 135. klub i 65. zagraniczny, który „dał” reprezentanta Polski
► Zagrało 14 zawodników, każdy z innego klubu – to trzeci taki przypadek w historii
► Sławomir Majak to jedenasty reprezentant Polski, który obejrzał czerwoną kartkę
► Michaił Kawełaszwili to ósmy zawodnik rywala naszej reprezentacji wykluczony przez sędziego z gry
► Tomasz Łapiński ukarany żółtą kartką nr 240 w historii reprezentacji Polski