M. Wieteska wybija piłkę z bramki po strzale A. Gryszkiewicza
1:0 E. Janža z woleja po dośrodkowaniu J. Jiméneza
2:0 Pierwszy gol w ekstraklasie L. Podolskiego, dobija strzał J. Jiméneza
2:1 M. Wieteska głową po rzucie wolnym Josué
2:2 E. Muçi wyrównuje, błąd G. Sandomierskiego
M. Emreli strzela, ale gol nieuznany, spalony Luquinhasa
K. Kubica w 90. minucie, ale gol nieuznany
3:2 K. Kubica w 6. doliczonej minucie, podawał E. Janža

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2, 21.11.2021

Z nieba do piekła… i z powrotem! Piłkarze i kibice Górnika w meczu z Legią przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Mimo, że oba zespoły w lidze spisywały się słabo (a warszawianie wręcz fatalnie), w polskim klasyku stworzyły pełne emocji i trzymające do końca w napięciu widowisko. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niego gospodarze, którym trzy punkty zapewnił gol w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Dla mistrzów Polski była to już siódma z rzędu porażka w PKO BP Ekstraklasie!

ZPRRP
Ekstraklasa "PKO Bank Polski Ekstraklasa"
Ihor Charatin
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 2:0.
GOOOL! Krzysztof Kubica!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

D. Toševski

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)

Kibice Górnika postanowili uatrakcyjnić oprawę meczu serpentynami, dlatego początek spotkania został nieco opóźniony.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Jan Urban

Wygraliśmy z mistrzem Polski. Wydaje mi się, że zagraliśmy naprawdę dobrze. Kto by pomyślał, że strzelimy trzy gole, przecież to był nasz największy problem. Wiedzieliśmy, że Legia będzie miała większe posiadanie piłki. Jest mnóstwo jakości w tej drużynie. Nie było jej łatwo odebrać futbolówki, stąd też pressing nie był tak wysoki, jak byśmy chcieli. Bardzo dobrze zdaliśmy egzamin w pierwszej połowie.

Jan Urban
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA GÓRNIKA
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Marek Gołębiewski

Przegraliśmy bardzo ważny mecz, który mogliśmy odwrócić w drugiej połowie. Wierzyłem, że przy wyniku 2:2 zespół jest w stanie wygrać. Stało się, niestety, inaczej. Wracamy do stolicy bez punktów. Początek drugiej połowy, to efekt trzech zmian czy kilku męskich słów w szatni? To też efekt modyfikacji systemu. Wpuściliśmy na boisko zawodników o troszkę innym profilu, stąd taka zmiana.

0
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Dariusz StalmachGórnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Dariusz Stalmach
DEBIUT MARZEŃ

Trudno wyobrazić sobie lepszy moment i piękniejsze okoliczności na debiut w ekstraklasie. Dariusz Stalmach mieszka blisko stadionu Górnika, jest wychowankiem zabrzańskiego klubu. Starcie z Legią obejrzało z trybun ponad 23 tysiące widzów. W takich warunkach doszło do debiutu nastolatka. Miał dokładnie 15 lat i 348 dni - to nowy rekord Górnika Zabrze. Utalentowany zawodnik wyprzedził tym samym Joachima Hutkę (15 lat i 357 dni) oraz legendarnego Włodzimierza Lubańskiego (16 lat i 52 dni). Pomocnik w przeszłości występował w juniorach Sparty Zabrze, Rozwoju Katowice i Ruchu Radzionków. Stalmach był także powoływany do kadr młodzieżowych. W niedzielę opuścił boisko w 67. minucie. Został zmieniony przez strzelca zwycięskiego gola Krzysztofa Kubicę.

FRAGMENT ARTYKUŁU NA PRZEGLADSPORTOWY.ONET.PL Z 21 LISTOPADA 2021 R.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Krzysztof KubicaGórnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Krzysztof Kubica
0
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Mateusz WieteskaGórnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Mateusz Wieteska

DO DWÓCH RAZY SZTUKA

Nieco zmienione powiedzenie sprawdziło się w przypadku pomocnika Górnika. Kubica, któremu tym razem przypadła rola zmiennika, najwyraźniej miał pisane rozstrzygnięcie tego spotkania na korzyść gospodarzy. Do siatki trafił bowiem dwukrotnie w niemal identycznych okolicznościach. Za pierwszym razem (w 90. minucie) sędziowie nie uznali bramki z powodu spalonego. Sześć minut później nikt nie miał już wątpliwości. Na nic zdało się zatem poświęcenie byłego gracza klubu z Zabrza. Wieteska najpierw przypomniał się kibicom na Śląsku wybijając piłkę z pustej bramki Legii, żeby później strzelić kontaktowego gola. Punktów ekipie ze stolicy to jednak nie przyniosło.

W akcji bramkowej schowałem się za drugim stoperem i widziałem, że jest dużo wolnego miejsca. Można powiedzieć, że to nie był przypadek. Dwa razy odnalazłem się w tym samym miejscu, dwa razy strzeliłem, a druga bramka na szczęście została uznana. Zarówno dośrodkowanie Jesúsa, jak i to Erika, były wyśmienite.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA GÓRNIKA, ŹRÓDŁO: MECZYKI.PL
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Mateusz Wieteska Artur Jędrzejczyk

O pierwszej połowie najlepiej nic nie mówić. Nie graliśmy tego, co sobie mówimy w szatni i ćwiczymy na treningach. Z tego wynikały te dwie bramki. Po przerwie trochę się ogarnęliśmy. Zaczęliśmy lepiej operować piłką, stwarzać sobie sytuacje, dogoniliśmy Górnika, ale w końcówce kompletnie się pogubiliśmy w tym jak mamy przesunąć, kto do kogo i z tego mamy bramkę na 3:2 i znów przegrywamy. Dużo emocji w nas buzuje, bo nam nie idzie. W każdym coś głęboko siedzi, ale zrobimy wszystko żeby nieporozumienia wyjaśnić między sobą i w końcu zacząć punktować.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ OBROŃCY LEGII DLA TVP SPORT
ŹRÓDŁO: x.com/@GórnikZabrzeSSA
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Tygodnik Piłka NożnaGórnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021) Tygodnik Piłka Nożna