20
B. Sávio
18
N. Leonardo
Mecz zaczął się dla biało-czerwonych fatalnie. Najpierw sędzia nie odgwizdał faulu brazylijskiego bramkarza na Wojciechu Kowalczyku, a chwilę potem Túlio Maravilha zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Obok zdobywcy bramki kapitan drużyny Dunga (po lewej) i obrońca Jorginho.
Ambitna i dobra gra biało-czerwonych przez cały mecz zaowocowała zdobyciem honorowego gola. Do siatki trafił Andrzej Juskowiak.
Serce, płuca i mózg reprezentacji Brazylii w latach 90. XX wieku. Naprawdę wielką karierę zrobił, będąc już po trzydziestce, bo wcześniej odgrywał w drużynie narodowej raczej drugoplanową rolę. Przełomowy dla niego okazał się mundial w USA, gdzie jako kapitan powiódł canarinhos do tytułu mistrza świata. Znalazł się też w drużynie gwiazd turnieju. Cztery lata później we Francji znów trafił do najlepszej jedenastki FIFA, choć tym razem jego drużyna doznała porażki w wielkim finale. Do tych osiągnięć w trakcie kariery Dunga dołożył srebrny medal olimpijski, dwa triumfy w Copa América i zdobycie Pucharu Konfederacji. Potem sprawdził się jako trener. W roli selekcjonera wygrał dla Brazylii Copa América i Puchar Konfedracji, zdobył brąz na igrzyskach w Pekinie i dotarł do ćwierćfinału mundialu 2010.
Polski bohater spotkania z Brazylią. W pierwszej połowie po błędzie Jacka Zielińskiego efektowną paradą uchronił nas od straty drugiego gola, potem świetnie spisał się przy strzałach Edmundo, Roberto Carlosa i Dungi. A niewiele brakowało, że zakończyłby występ w Recife przed... pierwszym gwizdkiem. Tak relacjonowali tę sytuację dziennikarze „Piłki Nożnej”: „Szczęsny za pośrednictwem tłumacza, Juskowiaka, wdał się z arbitrem w dyskusję na temat zasadności używania ochraniaczy. To, co bramkarzowi Legii uchodziło na sucho w lidze czy potyczce ze Słowacją, spotkało się z ostrym protestem Wilsona Mendonçy (...). Dobrze, że incydent nastąpił w meczu towarzyskim i nie zakończył się czerwoną kartką. Szczęsnemu zresztą założone w końcu ochraniacze nie przeszkadzały, bronił świetnie”.
► Pierwszy w historii mecz reprezentacji rozegrany w brazylijskim mieście Recife
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany na terytorium Brazylii i szósty bez zwycięstwa – 2 remisy i 4 porażki
► Jedenasty mecz reprezentacji przeciwko Brazylii, bilans: 1-2-8, bramki: 17-33
► Trzeci mecz reprezentacji rozegrany 29 czerwca i wyrównany bilans 1-1-1, bramki 4-3
► 380. mecz reprezentacji ze straconą bramką
► 270. wyjazdowy mecz reprezentacji
► 120. porażka reprezentacji na wyjeździe
► 210. towarzyski wyjazdowy mecz reprezentacji
► 50. mecz reprezentacji ze zdobytą bramką w czerwcu
► 20. występ Piotra Świerczewskiego w reprezentacji
► 10. występ Piotra Nowaka w reprezentacji
► 160. towarzyski wyjazdowy mecz reprezentacji ze strzeloną bramką
► Zagrało 14 zawodników z 13 klubów
► Przerwana rekordowa seria siedmiu kolejnych meczów bez porażki w spotkaniach towarzyskich na wyjeździe
► Siódmy gol Andrzeja Juskowiaka w 14. występie w reprezentacji (średnia 0,5 bramki na mecz)