18
W. Waldhör
17
F. Schinkels
12
M. Baur
To była wisienka (lub jakby powiedział pewien były reprezentant Polski: truskawka) na torcie. W 64. minucie 20-letni Wojciech Kowalczyk efektownym strzałem podwyższył prowadzenie na 4:1 dla Polski. W ten sposób padł jubileuszowy 900. w historii gol dla reprezentacji Polski.
Jerzy Brzęczek okupił debiut w reprezentacji kontuzją. W 67. minucie zmienił go Leszek Pisz. Na szczęście szybko wrócił do formy i trzy miesiące później poprowadził drużynę olimpijską do srebrnego medalu igrzysk w Barcelonie.
Ernst Happel na ławce trenerskiej podczas meczu z Polską. Legendarny austriacki szkoleniowiec od długiego czasu toczył walkę z nowotworem płuc, a jednak wciąż był czynny zawodowo. Zmarł pół roku po wykonaniu tego zdjęcia. Wkrótce potem największy obiekt sportowy w Wiedniu, dotychczas znany jako Praterstadion, został nazwany jego imieniem.
„Zaimponowała mi przede wszystkim postawa Romana Koseckiego. Kilka lat temu, kiedy obwołano go już gwiazdą, sceptycznie do tego podchodziłem. Uważałem, że może nią być, ale jeszcze nie jest. Ten napastnik nie umiał strzelać bramek! W Salzburgu przy dwóch dośrodkowaniach zachował się jak Lineker, kiedy był w najwyższej formie. Wyprzedzał obrońców i właściwie dostawiał nogę” – tak Krzysztof Nowiński na łamach „Piłki Nożnej” podsumował występ „Kosy” w meczu z Austrią. Skrzydłowy Galatarsaray Stambuł zebrał dobre recenzje, choć trener Strejlau utrudnił mu zadanie, ustawiając na pozycji środkowego napastnika. Tym razem zamiast dynamicznych rajdów wzdłuż bocznej linii zaprezentował więc dużą skuteczność pod bramką rywali. To on strzelił dwa pierwsze gole dla Polski.
Gdy w 73. minucie wszedł na murawę, zmieniając Romana Koseckiego, pewnie nie przypuszczał, że będzie to jego ostatni występ w reprezentacji. Zwłaszcza że po półrocznej przerwie, na specjalne życzenie selekcjonera, wrócił do kadry i miał się w niej zadomowić na dłużej. Pech chciał, że Wdowczyk nie był wówczas w optymalnej dyspozycji. Po pięciu latach spędzonych w Celtiku Glasgow właśnie szukał nowego klubu i nie grał w piłkę ani nie trenował. W meczu z Austrią pojawił się na boisku na ostatni kwadrans i wypadł znacznie poniżej oczekiwań. Poza tym trener Strejlau szykował się na to, że eliminacjach mundialu 1994 będzie grać trzema środkowymi obrońcami i potrzebny był mu do składu raczej wszechstronny wahadłowy, jak Marek Koźmiński, niż klasyczny lewy obrońca. „Wdowiec” więc z kadry wypadł.
► Lehener Stadion to 160. zagraniczny obiekt goszczący reprezentację Polski
► Czwarty mecz reprezentacji przeciwko Austrii, bilans: 2-0-2, bramki: 8-9
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany 19 maja (3 zwycięstwa, remis i 2 porażki)
► 53. a zarazem pożegnalny występ Dariusza Wdowczyka w reprezentacji
► 140. wygrana reprezentacji w meczu towarzyskim
► Gol Wojciecha Kowalczyka na 4:1 był bramką nr 900 strzeloną przez reprezentację w meczach oficjalnych
► Dziesiąty występ Leszka Pisza w reprezentacji
► 80. mecz reprezentacji rozegrany w maju
► 60. mecz reprezentacji ze zdobytą bramką w maju
► Drugi dublet Romana Koseckiego w 46. występie w reprezentacji (łącznie 13 bramek dla biało-czerwonych)
► Pierwszy w historii reprezentacji mecz rozegrany w Salzburgu
► Debiut Dariusza Adamczuka w reprezentacji
► Debiut Jerzego Brzęczka w reprezentacji
► Zagrało 14 zawodników z 11 klubów (trzech z GKS-u Katowice)
► Po raz 20. Olimpia Poznań miała reprezentanta Polski (Jerzy Brzęczek)
► Po raz 10. klub angielski „dał” reprezentanta Polski (tym razem FC Everton – Robert Warzycha)